Konferencja samorządów w Kołobrzegu

Oświata
wizjaNet-Blog
zintegrowane oprogramowanie dla oświaty

Konferencja dla samorządów

W październiku, 24-26, w Kołobrzegu odbywał się Konwent Włodarzy ZGWL(Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego) w połączeniu z Seminarium Sekretarzy ZGWL. Było to interesujące wydarzenie na którym mieliśmy okazję gościć. Spotkanie było pełne merytorycznych dyskusji i praktycznej wiedzy na którym samorządowcy mogli dodatkowo wymienić się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. 

Tematyka konferencji dla samorządów

Konferencja była bardzo obszerna i obejmowała następujące panele:

Panel I: Rewolucja planistyczna w gminach
Panel II: Partnerstwo Publiczno-Prywatne
Panel III: Finanse Samorządów
Panel IV: Transport zbiorowy
Panel V: Transformacja energetyczna 

Jako WizjaNet, wzięliśmy udział w panelu dotyczącym Finansów Samorządowych gdzie skupiliśmy się na obszarze w którym się specjalizujemy, czyli obsługą finansów oświaty, a dokładniej programem finansowo księgowym dla oświaty.

Systemy do zarządzania oświatą dla samorządów
Mieliśmy przyjemność opowiedzieć o nowoczesnych programach dla oświaty. Przedstawiciel naszej firmy, Waldemar Liwocha, wykładał na konferencji między innymi o tym, jak można zoptymalizować różne procesy i uzyskać dzięki nim realne oszczędności. Mówił także o naliczaniu płac, procesie związanym z wymianą dokumentów między placówkami i CUW, portalu pracowniczym, czy o elektronicznym obiegu dokumentów księgowych.

Mamy nadzieję że jeszcze nie raz spotkamy się z tymi samorządowcami. Już planujemy podobne spotkania w innych województwach.

programy dla oświaty